luni, 1 iunie 2009

Superb, Sorana!

Sorana Cîrstea a reusit performanta ca, la doar 19 ani, sa ajunga in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, in urma victoriei asupra sârboaicei Jelena Jankovici.
A fost o partida de neuitat in care tanara tenismena din Romania a luptat extraordinar, reusind cea mai mare performanta a sa de pana acum dar si cel mai bun rezultat al tenisului feminin romanesc din ultimul deceniu.
Scorul partidei a fost: 3-6, 6-0, 9-7, romanca reusind sa o ingenuncheze pe a cincea favorita a competitiei.
În sferturi, Sorana va juca în compania învingătoarei din meciul dintre Virgine Razzano (Franţa) si Samantha Stosur (Australia).
Felicitari si mult succes in continuare, Sorana!